Nowy menadżer haseł w pakiecie mks_vir

Jak to było? admin1? alamakota? czterylitery123? Ile razy zdarzyło Wam się medytować nad pustym polem hasła np. w sklepie internetowym, w którym zakupy robiliście ostatnio roku temu. W koszyku czeka spontanicznie wybrany gadżet, który nie jest Wam potrzebny, ale zawsze chcieliście go mieć. Czujecie, że jeszcze chwila i racjonalna strona Waszej osobowości powie, że „no weź… to bez sensu!” 🙂 W takiej sytuacji warto wesprzeć swoją pamięć naszym nowym menadżerem haseł.

Idea jest prosta – tworzymy bazę, w której umieszczamy identyfikatory kont i hasła i zamiast pamiętać kilka lub kilkanaście różnych haseł do różnorodnych stron, sklepów i serwisów musimy skutecznie zapamiętać tylko jedno hasło do bezpiecznie zaszyfrowanej bazy.

Wasza baza jest gotowa do pracy:

Dodajemy pierwszy wpis, niech będzie to Facebook (oryginalnie co nie? 🙂

Przy okazji wygenerujemy sobie nowe, silne hasło, które zniechęci hakerów do myślenia o włamaniu na nasze konto:

Zapisujemy i na liście pojawia się nowy wpis:

Teraz, gdy chcemy zalogować się do portalu (a w przeglądarce nie mamy zapisanych danych logowania) możemy skopiować nazwę użytkownika i hasło do schowka, a następnie wkleić je w odpowiednie pola na stronie logowania:

Warto wspomnieć, że menadżer haseł może również pełnić rolę sekretnego pamiętnika. W polu notatek możemy zawrzeć informacje, które z jakiegoś powodu chcemy utajnić:

Zapisujemy i nasza notatka zostaje umieszczona w zaszyfrowanej bazie:

Więcej informacji o zasadach korzystania z menadżera haseł znajdziecie w dedykowanym poradniku:

https://mks-vir.pl/poradniki/web-korzystaniezmenadzerahaselwprogramieav.pdf

Jesteś gotowy zobaczyć nowego MKS-a w akcji?